Fair Underlay członkiem prestiżowego Stowarzyszenia EPLF

W połowie maja Stowarzyszenie Europejskich Producentów Podłóg Laminowanych (EPLF) powitało w swoich szeregach Fair Underlay jako nowego członka stowarzyszonego.

Każda branża ma swoje organizacje i stowarzyszenia, w których członkostwo jest synonimem statusu, jakości przedsiębiorstwa i najwyższych standardów produkcyjnych.
W branży podłóg laminowanych jednym z najważniejszych wyróżnień dla producenta jest członkostwo w Europejskim Stowarzyszeniu Producentów Podłóg Laminowanych (EPLF).

W oficjalnym komunikacie EPLF czytamy, że prezes EPLF, Max von Tippelskirch (szwajcarska grupa Krono), przywitał Fair Underlay w stowarzyszeniu i podkreślił, że “Przyjęcie do stowarzyszenia firm z łańcucha dostaw pokazuje, jak ważną rolę pełnią oni dla producentów podłóg laminowanych, dostarczając im produkty najwyższej jakości”.

“Cieszymy się, że Fair Underlay został członkiem stowarzyszonym EPLF i oczekujemy owocnej współpracy ze wszystkimi członkami stowarzyszenia”, powiedział Mateusz Prętki, Prezes Fair Packaging.

Celem pracy Stowarzyszenie Europejskich Producentów Podłóg Laminowanych (EPLF) jest przede wszystkim wspólna promocja i reprezentacja interesów grupy producentów na rynkach światowych oraz budowanie spójnego, kompleksowego i profesjonalnego wizerunku branży podłóg laminowanych.

W relacjach zewnętrznych praca stowarzyszenia to przede wszystkim rzetelna komunikacja dotycząca produktów, zakresu ich stosowania, jakości, certyfikacji i standaryzacji produkcji. Informacje przygotowywane są dla różnych grup odbiorców – od przysłowiowego “Kowalskiego” do grup wykonawczych, projektantów, rzemieślników, producentów, dostawców czy sieci handlowych. To prężna, kompetentna i kompleksowa platforma informacyjna.

Ważnym elementem pracy stowarzyszenia jest komunikacja wewnętrzna pomiędzy członkami stowarzyszonymi. Obok centrum wiedzy dla producentów i dostawców, to także miejsce nawiązywania i utrzymywania kontaktów gospodarczych oraz kontaktów z międzynarodowymi organizacjami i związkami.

Warto pamiętać, że przyjęcie w poczet członków stowarzyszenia nie jest proste ani oczywiste. Dopuszczone są tylko takie firmy, które prezentują wysoki standard jakości produkcji, technologii produkcji, najwyższą jakość produktu i które zobowiązują się do przestrzegania najwyższych standardów produkcyjnych.

Reasumując – członkostwo w EPLF jest zatem synonimem jakości, profesjonalizmu i najwyższego standardu europejskiego.

Dla Fair Underlay członkostwo w Stowarzyszeniu EPLF to zarówno szereg przywilejów, ale i obowiązków. Do tych ostatnich należy lobbying, działalność prasowa i publiczna, udział w targach, badania rynku, ale też zaangażowanie w działania normalizacyjne dotyczące podłóg laminowanych czy opracowywanie broszur i instrukcji.

Po włączeniu Fair Underlay do stowarzyszenia, EPLF ma teraz 16 członków zwyczajnych, 24 członków stowarzyszonych i 10 członków wspierających.

O FairUnderlay

Fair Underlay powstała w 2011 roku i jest częścią Grupy Fair Packaging. To wiodący europejski producent profesjonalnych podkładów z kauczuku naturalnego. Zakład produkcyjny i centrum logistyczne znajdują się w zachodniej Polsce (województwo wielkopolskie) i produkują rocznie 25 milionów metrów kwadratowych wysokiej jakości podkładów, koncentrując się na wydajności i parametrach spełniających najbardziej rygorystyczne wymagania europejskich producentów podłóg. Badanie trendów rynkowych i orientacja na potrzeby klientów pozwalają firmie opracować unikalną ofertę produktów.


Zobacz również

Download

O nas